73,09 млн.лева е генерирало „Пристанище Варна“ ЕАД за 2022 година, съобщава сайтът Maritime.bg, цитиран от БНР. Сумата е посочена от Министерството на транспорта и съобщенията в справка до медиата.
Според транспортното министерство, тези предварителни годишни резултати са рекордни за държавната компания.
Очакваната печалба за миналата година възлиза на над 9,1 млн. лева, уточняват от МТС.
През терминалите на дружеството са преминали 8,5 млн. тона товари.

