За първи път жена ще ръководи мач на световно първенство по футбол

Французойката Стефани Фрапар ще стане първата жена, която ръководи мач на световно първенство по футбол за мъже, стана ясно от обявените от ФИФА наряди за предстоящите мачове от Мондиала в Катар.

Екип на Паралел 43

На световното в Катар - Англия удари Уелс, САЩ излъга Иран

Отборите на Англия и Съединените щати се класираха за осминафиналите от световното първенство по футбол в Катар. Англия надигра категорично Уелс с 3:0, докато САЩ излъга с 1:0 тима на Иран.

Нидерландия и Сенегал се класираха за осминафиналите на световното

Отборите на Нидерландия и Сенегал се класираха за осминафиналите от световното първенство по футбол в Катар. В последните мачове от първа група Нидерландия победи с 2:0 Катар, а Сенегал се наложи над Еквадор с 2:1. Тимът на Нидерландия завърши на първо място в група след 2:0 над домакина Катар....

Пламена Миткова беше избрана за лекоатлет № 1 на България за 2022 година

Световната шампионка на скок дължина за девойки Пламена Миткова беше избрана за лекоатлет номер 1 на България за 2022 година в традиционната анкетата на списание "Атлетика".

Спартак (Варна) надви като гост Чавдар (Етрополе) с 1:0 и продължава напред за Купата

Спартак (Варна) продължава напред в турнира за Купата на България, след като на 1/8-финала се наложи над Чавдар (Етрополе) с 1:0. Точен за „соколите” бе Здравко Димитров в 116 минута.

Англия и САЩ завършиха наравно в мач от Световното по футбол

Англия завърши наравно 0:0 срещу САЩ в мач от група "В" на Световното първенство по футбол и остана начело във временното класиране. Отборът на Гарет Саутгейт е с четири точки и една повече от Иран, а американците са с две.

Бразилия триумфира над Сърбия с два гола на Ричарлисон на световното

С два гола на Ричарлисън след почивката националният отбор на Бразилия победи с 2:0 Сърбия в първия си двубой на световното първенство по футбол в Катар. През първата част сръбският вратар Ваня Милинкович-Савич беше с основна заслуга за нулевото равенство. Петкратните световни шампиони бяха близо...

Саудитска Арабия победи Аржентина на световното първенство

Отборът на Аржентина сензационно загуби от Саудитска Арабия с 1:2 в двубой от в група С на световното първенство по футбол в Катар и прекъсна серията си от 36 мача без поражение.

Футболните ни национали завършиха годината с равенство срещу Люксембург

Националните отбори на Люксембург и България завършиха 0:0 в контролна футболна среща, последна и за двата отбора за календарната 2022-ра година. С днешния резултат "лъвовете" остават без поражение при новия си селекционер Младен Кърстаич.

Еквадор не остави шансове на Катар в първия мач от Световното

Еквадор победи домакина Катар с 2:0 в откриващия мач от Световното първенство по футбол. Капитанът Енер Валенсия бе героят от първия ден на Мондиала, отбелязвайки и двата гола през първата част.