Нетното състояние на американския милиардер Илон Мъск се стопи с 12,6 млрд. долара, което е най-значителната загуба на богатство за него от началото на годината. Това показва индексът за милиардерите на американската агенция Блумбърг, съобщи БТА.

Загубите са последица от бурните последни 24 часа за Мъск

Оглавяваният от американският предприемач производител на електромобили "Тесла" (Tesla) разочарова инвеститорите с резултатите си за първото тримесечие, като акциите на компанията загубиха 9,75 на сто през вчерашната търговска сесия.

Делът на Мъск в "Тесла" съставлява най-голямата част от състоянието му от 163,9 милиарда долара.

Експериментална ракета "Старшип", проектирана от "Спей Екс" (SpaceX), друга компания на Мъск, успя да излети от космодрума в Бока Чика, щата Тексас, само за да експлодира около четири минути по-късно.

В социалната мрежа "Туитър" (Twitter) пък, също ръководена от милиардера, много потребители загубиха своите сини значки за верификация, защото избраха да не плащат 8 долара на месец за привилегията.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.