Близо 2 тона кокаин бе открит в смес за котешки тоалетни на германското пристанище Хамбург, съобщи говорител на митницата, цитиран от ДПА.

Намереният кокаин е определен от говорителя като най-голямото заловено количество наркотик от хамбургската митница тази година, пише “standartnews.com”

Контейнер със смес за котешки тоалетни е пристигнал в Хамбург с кораб от Перу. Бил е претърсен след преглед с рентгенови лъчи, а пакетите кокаин са намерени вътре.

Стойността на открития наркотик на улицата е около 400 милиона евро.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.