Министерството на здравеопазването е изпратило официалното си становище до Министерството на туризма във връзка с писмото, получено по-рано от вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова.
В него бе отправено предложение ресторантите в хотелите да работят по изключение до 00:30 ч. в новогодишната нощ.
"В конкретния случай аспектите, в които може да се разгледа тази молба, са два: формален и морален. Формалният - в сила е заповед от 18 декември, която регламентира работното време на ресторантите на територията на местата за настаняване. Не виждам основание тази заповед да бъде редактирана", пише във Facebook здравният министър Костадин Ангелов.
"Моралният аспект е по-сложен. Голяма част от българските граждани ще прекарат новогодишната нощ по домовете си, спазвайки мерките коректно и съвестно. Да искаме разхлабване на мерките за друга част от българите, които така или иначе попадат в изключенията на заповедта от 18 декември, намирам за некоректно към мнозинството от сънародниците ни", допълва той и подчертава, че с последните думи споделя своето лично мнение.
29 декември 2020, 17:53 Екип на Паралел 43

