В 17 детски градини във Варна са извършени ремонтни дейности от началото на годината до досега, съобщават от общинската дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна. Дейностите включват боядисване на стаи, частичен ремонт на покриви, смяна на дограми и подово покритие, подмяна на котли, ремонт в санитарни възли и др. На финалната права са ремонтните дейности в две детски градини – „Христо Ботев“ и „В. Терешкова“, които ще бъдат готови до началото на учебната година. Предстои откриване на строителна площадка за основен ремонт на покрива на филиала на детска градина „Слънчо“, която се очаква да приключи до края на септември.

В 12 от детските заведения площадките за игри на открито са напълно обновени. В ДГ 14 "Дружба" временно физкултурният салон се преустройва в градинска група, с цел удовлетворяване на потребностите от места в детските градини в район "Приморски". Мярката ще бъде актуална до завършване на ремонта на филиалната сграда на ДГ 17 "Д-р П.Берон", където ще бъдат разкрити нови 5 групи, съобщи "live.Varana.bg".

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.