На 1 ноември Технически университет‭ – ‬Варна ще бъде домакин на Седмата педагогическа конференция на тема‭ "‬КЛЪСТЕРИ И ИНОВАЦИИ В ОБРАЗОВАНИETO‭"‬.‭ ‬Конференцията е насочена към педагогическите специалисти,‭ ‬преподаватели и изследователи,‭ ‬които се интересуват от новите тенденции и практики в образованието.

Основната цел на форума е да даде възможност на учителите да общуват,‭ ‬да се запознаят и да споделят опита си,‭ ‬както и да участват в дискусии,‭ ‬свързани с използването на съвременни методи и средства в обучението.‭ ‬Участниците ще могат да покажат резултатите от своите педагогически изследвания в различни направления и да видят демонстрации на приложения на финансовата грамотност и на дигитални инструменти,‭ ‬включително и изкуствен интелект.

Участниците ще имат възможност да обменят идеи и опит с водещи специалисти в областта на образованието.

В рамките на събитието, от‭ ‬9:30‭ ‬ч.‭ ‬в Конферентна зала в НУК,‭ ‬ет.‭ ‬V на Технически университет‭ – ‬Варна,‭ ‬ще се проведе публична лекция на доц.‭ ‬д-р Елена Колева от Департамент по езиково и продължаващо обучение и спорт.‭ ‬Темата на лекцията е‭ „‬Компютърното моделиране ‭– ‬иновация в обучението‭“‬,‭ ‬в която доц.‭ ‬Колева ще представи съвременните тенденции и приложения на компютърното моделиране в образователния процес.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.