Руски военен кораб днес е открил предупредителен огън по плаващ под флага на Палау съд за сухи товари в Черно море, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА.

"На 13 август около 06:40 ч. московско време патрулният кораб "Василий Биков" открива плаващия под флага на Палау сухотоварен кораб "Сукра Окан", насочил се към украинското пристанище Измаил в югозападната част на Черно море. Капитанът на сухотоварния кораб не отговорил на искането за спиране на плавателния съд за проверка за превоз на забранени стоки. Руският военен кораб е произвел предупредителни изстрели от автоматично стрелково оръжие, за да спре принудително плавателния съд", се казва в изявление на министерството, цитирано от ТАСС.

За проверка на "Сукра Окан" от патрулния кораб „Василий Биков“ е вдигнат хеликоптер Ка-29 с група руски военнослужещи. След като инспекционният екип приключил проверката си, на товарния съд е разрешено да плава към Измаил. Корабите на Черноморския флот продължават да патрулират в определените за проверки райони", посочи руското министерство на отбраната.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.