21-годишен мъж бе признат за виновен в това, че на 5 януари м.г. противозаконно присвоил велосипеда на свой приятел, който владеел, съобщиха от Районния съд.
Чуждото колело било предоставено на подсъдимия от негов приятел с идеята да го покара по улиците на Варна и изпробва за около половин час. Вместо да върне велосипеда, на стойност около 1040 лева, подсъдимият младеж решил да се разпореди с него като със собствена вещ. Още същата вечер той го продал срещу 90 лева на свой познат, а впоследствие велосипедът бил отново препродаден на неустановено лице и повече не бил открит.
21-годишният младеж е неосъждан. За извършеното обсебване, съдът наложи на подсъдимия наказание от 4 месеца лишаване от свобода, чието изтърпяване се отлага с изпитателен срок от 3 години. Той бе осъден да заплати направени по делото разноски за около 70 евро.
Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.
18 май 2026, 16:30 Екип на Паралел 43

