От ОД на МВР съобщиха, че вчера униформени на РУ- Аксаково са спрели два леки автомобила, чиито водачи са дали положителни проби за наркотични вещества.
Наркотестът и на двамата мъже - на 22 и 30 години, известни на полицията, са показали, че преди да седнат зад волана са употребили наркотични вещества.
Лицата са задържани за срок до 24 часа. Срещу тях са образувани бързи производства.
От полицията уточниха още, че 37-годишен рецидивист, жител на Силистра, е задържана в ареста на Първо РУ. Той бил проверен на 1 юли по обяд. При обиск от него полицаите са иззели полиетиленово пликче с кафяво прахообразно вещество. Според изследванията на специалистите става въпрос за хероин.
Срещу него също е образувано бързо производство.

