Папа Франциск поиска ваксината срещу COVID-19 да бъде универсална, а не само достъпна за най-богатите страни, така че всеки, дори и най-бедният, да може да бъде излекуван в тази пандемия, съобщава „Дойче Веле“.

„Неотдавнашният опит с пандемията, в допълнение към сериозната санитарна ситуация, при която вече са загинали почти милион души, се превръща в сериозна икономическа криза, пораждаща бедни хора и семейства, които не знаят как да продължат напред“, каза Франсиск по време на аудиенция с членове на италианската фондация „Банко Фармачеутико“.

“Би било тъжно, ако доставката на ваксината даде приоритет на най-богатите или ако тя стане собственост на тази или онази нация, а не за всички. Тя трябва да бъде универсална”, добави папата.

Папата съжалява, че има народи по света, които нямат достъп до определени лекарства и заяви, че на етично ниво, ако има възможност за лечение на заболяване с лекарство, то трябва да е достъпно за всички, в противен случай създава несправедливост.

Понтифексът изрази мнение, че фармацевтичните компании могат да допринесат щедро за по-справедливо разпределение на лекарствата и че управляващите чрез законодателни и финансови възможности са призовани да изградят по-справедлив свят, в който бедните не да бъдат изоставени или, което е още по-лошо, изхвърлени, съобщи Радио Варна.

Снимка: ЕПА/БГНЕС

 

 

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.