Той изрази задоволството си от ограничителните мерки, които влязоха в сила в края на ноември и ще важат до 21 декември. Според него вече се виждат първите резултати от тях.
"В София за 14 дни имаме намаляване на случаите с 20-25%. 10 души заразяват 7-8-9, но не 20, както беше преди", уточни Кантарджиев.
Според него обществото само е узряло и е започнало да спазва мерките, но това е станало по най-трудния начин. "Когато знаеш за свои близки и познати, които са починали, се стряскаш. Можеше да има много по-малко смъртни случаи, ако септември на закрито носихме маски, а не се подигравахме на лекарите", каза още епидемиологът.

