В петък, 22 май т.г., в Заседателната зала на Областна администрация - Варна, министърът на туризма д-р Илин Димитров ще проведе работна среща, посветена на подготовката на летния туристически сезон 2026. Домакин на срещата е областният управител Марио Смърков.
Участие в дискусията, посветена на предстоящия летен сезон ще вземат представители на различни дирекции в Министерство на туризма, както и областният управител на Добричка област. Покана за участие са получили кметовете от морските общини на областите Варна и Добрич, както и регионалните представители на КЗП, БАБХ, НАП, РЗИ, РИОСВ, АПИ, ГД „Национална полиция“ – ОДМВР- Варна и ОДМВР - Добрич, РДНСК, БЧК, ЦСМП, ВИК, ГД „Гранична полиция“, Агенция „Морска администрация“, ИА „Главна инспекция по труда“, съобщиха от областната управа.

