Мандатът на Емил Кошлуков като директор на Българската национална телевизия (БНТ) се удължава още, вероятно с над година. Причината е, че в последния момент Сашо Йовков - бивш конкурент на Кошлуков за поста и настоящ негов подчинен, е обжалвал решението на Административния съд София-област. Това съобщи "Дневник", като се позова на източници от Съвета за електронни медии (СЕМ).

С това решение проваленият конкурс, благодарение на който Кошлуков остана начело на обществената телевизия въпреки изтеклия мандат, беше обявен за незаконен. Съдът постанови членовете на Съвета за електронни медии (СЕМ) да се мотивират за всеки от осемте кандидати и да гласуват отново, но само със "за" или "против" без "въздържал се".

В края на юни 2022 г. в резултат на провалената процедура, при която никой от осемте кандидати не събра мнозинство от три гласа "за" от петимата членове на регулатора, поста запази Емил Кошлуков въпреки изтеклия му мандат. Така Кошлуков продължава да управлява държавната телевизия, а СЕМ не обявява нов конкурс заради съдебното дело.

Обжалването на решението означава, че делото ще бъде разгледано във Върховния административен съд (ВАС), който е силно натоварен, а делата се разглеждат с години.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.