Иван Иванов спечели българския финал на юношеския US Open. 16-годишният талант победи Александър Василев със 7:5, 6:3 в битката за титлата в Ню Йорк. Денят се превърна в празник за българския тенис, след като за първи път в историята двама родни тенисисти си, съобщи Спортал.бг.
За Иван това е втора поредна титла от Шлема, след като той триумфира и на “Уимбълдън” по-рано през сезона. На твърдите кортове в САЩ той показа, че не случайно е номер 1 в света при юношите. Иванов повтори постижението на Григор Димитров от 2008 г., когато най-успешният български тенисист в историята триумфира на “Уимбълдън” и US Open при юношите. За Василев турнирът също бе изключително успешен. Той стигна до първи финал на подобен турнир. И за двамата това е последен сезон при юношите и ми предстои трудния преход към мъжкия тенис.

