Информационната линия в помощ на пациентите с хронични заболявания 0800 14 515 поднови функционирането си. Горещата линия дава възможност за консултация със специалисти и допринася избягването на ненужни посещения в здравните заведения.
Всеки работен ден от 9 до 18 часа лекари от COVID-19 сектори, ендокринолози, онколози, кардиолози и психолози ще консултират пациентите по въпроси, свързани с контрола на хроничните им заболявания. При симптоми на COVID-19 обаждащите се ще получават и информация за стъпките, които трябва да се предприемат за получаване на адекватно лечение.
Линията е създадена от Националната пациентска организация /НПО/ и ще работи през следващите три месеца. За първи път безплатният телефон беше използван по време на извънредното положение - от март до септември 2020 г. са се обадили над 3400 души, съобщи Радио Варна.

