С около 20 % по-висока e цената на хляба във Варна, съобщи БТА. В зависимост от производителя цената на типовия хляб е минимум 1,75 лева. „Добруджа“ може да се купи и за 1,55 лева, като хлябът е 650 грама. „България“ вече е над 2 лева. Пълнозърнестият е поне 2,40 лева, а цената на специалните хлябове надхвърля 3 лева.

Производителите повишиха стойността още от 1 януари, защото данък добавена стойност бе отново увеличен на 20 %, коментира Димитрина Иванова, директор на завод „Денислав“ в Белослав, който е един от най-големите производители в региона. По думите ѝ новите цени не отразяват повишенията на ток, газ, брашно. Иванова подчерта, че всички производители се стараят да задържат цените, тъй като това се отразява на потребителите. Според нея по-сериозните надценки слагат всъщност търговците и това допълнително натоварва клиентите.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.