Юлиян Атанасов, Специално за parallel43.bg

„Черно море” срази „Левски” с 2:1. Това е фактът. Следват коментарите. Десетки и стотици в социалните мрежи. За тях – по-късно.

Днес стана известно, че от „Левски” пуснали 6-минутно видео с „гафове” на рефера Железов, който ги бил ощетил.

Айде стига крокодилски сълзи!

Истински силните трябва да приемат достойно загубите. Ако „сините” вадят видео с продължителност 6 минути, „Черно море” могат да извадят от архивите на мачовете си с този отбор откъси, които, монтирани във филм, може да стигнат и да бият турските сериали. Толкова дълго в годините на соца двата „гранда” ЦСКА и „Левски” бяха толерирани щедро от съдиите и от футболната централа, че ако сега трябва да им се връща, нито един от двата тима няма да е в горната половина на таблицата!

Що се отнася до очевадната дузпа за домакините и спорната ситуация при действията на Виктор Попов, те са коренно различни. Виктор изритва топката нагоре, докато Кристиян Димитров спира топката с ръка при удар, насочен към мрежата. И преценката на рефера в двете ситуации е сто процента правилна. Още повече, че и системата ВАР не оспори съдийското отсъждане, а го потвърди.

Не стига това, ами и коментаторите по телевизията пак се оляха да бистрят защо, аджаба, „Левски” изгубили, каква тактика трябвало да приложат, за да вземат поне точка, какво трябвало да сторят, за да се върнат в мача, как един гол до 15-ата минута на втората част можел да обърне нещата в тяхна полза. Теории, теории, приказки все с един и същи акцент. „Левски”, та „Левски”. Защо бе, „колеги”, такова пристрастие? С какво „Черно море” ви е по-несимпатичен от „Левски”? И кой всъщност реши, че тимът от „Герена” се бори за титлата? Кой?
Да, вярно е, че двубоят на „Тича” предложи много повече битка на терена, отколкото зрелищен и красив футбол. Но пък това бе очаквано и естествено. И за двата отбора двубоят бе с доста висок залог. За „сините” не толкова, че преследват „Лудогорец”, колкото заради факта, че изгубиха у дома от „Берое”. За „Черно море” – защото мачовете с „Левски” винаги са били сериозен дразнител през годините и са мобилизирали отбора до краен предел. Това първо. И, второ, защото „моряците” до тази среща 25 мача поред не познаваха вкуса на загубата. Станаха 26. Това също бе сериозна предпоставка за битка и много здрави единоборства. Твърдата игра и грубостите са две различни категории, но и това на някои хора трябва да им се обяснява.

Мернах някъде в „коментарите”, че „Черно море” играли... антифутбол. Ще посоча само два факта. Ако някой ги нарече антифутбол, значи като дете е играл само народна топка в махалата. Или е скачал на ластик.

Двата факта са очевадни: перфектната асистенция на Виктор Попов и самият гол на Дуду. Извеждащ пас, който цепи отбраната. Пас по учебник. Майсторско измъкване на крилото и голов удар за отличник. Това ако е антифутбол, здраве му кажи.

Е, за ония, които още мислят по детски наивно и на инат, добавям ситуацията за дузпата в полза на домакините. Задна ножица от трудна ситуация за отиграване на Васко Панайотов с удар към мрежата на съперника. Голов удар, спрян с ръка. И това ли е антифутбол, „специалисти”?

В заключение: Традиционните хейтъри не пропуснаха шанса да очернят – за кой ли път, наставника на „Черно море” Илиан Илиев. Какъв треньор бил, щяло да се види в предстоящите мачове с националния отбор.

Не, „специалисти”! Не!

Какъв треньор е Илиан Илиев се видя миналия сезон, когато изведе отбора си до вицешампионската титла и остави столичните симпатяги и любимци на медиите да дишат прахта на „моряците”. Пък и този сезон е дълъг. Много дълъг. Кой кум и кой сват, ще видим напролет!

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.