12 области в страната е обявен жълт код за потенциално опасно време, съобщава Националният институт по метеорология и хидрология.

Предупреждението за снеговалежи е в сила за областите Монтана, Враца, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе и София - област.

За областите Търговище, Разград, Шумен, Добрич и Силистра, освен снеговалежи се очакват и обилни валежи от дъжд.

Днес в Източна България ще е облачно с дъжд, в Добруджа с по-значителни количества, а в северозападната част на района временно примесен със сняг, възможни са поледици! Следобед от юг валежите постепенно ще спират и в най-южните части облачността временно ще се разкъса, до полунощ почти навсякъде ще спрат. Ще духа слаб до умерен вятър който бързо ще се обърне от североизток до северозапад и ще се усили.

Дневните температури ще останат близки до сутрешните - преобладаващи максимални между 2 и 7 градуса, в източните части на района 7-12, за Варна около 9.

Вълнение на морето около 4 бала. Температура на морската вода 11-13 градуса.

Изгрев на Слънцето за Варна в 7 часа и 27 минути, залез в 16 часа и 34 минути. Продължителност на деня – 9 часа и 6 минути.

Във Варна най-високата температура на днешния ден /21.0°/ е измерена през 1937 година, а най-ниската /-8.4°/ през 1995 година.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.