Активен е трафикът по цялата пътна мрежа на Гърция във връзка с празника Успение Богородично, информира Радио Варна.

Въведени са строги мерки срещу разпространението на коронавируса

Пътна полиция разположи извънредни екипи по контрол на трафика. Следи движението с дрон. При нарушения се налагат високи глоби.

Пуснаха извънредни фериботи, за да имат възможност да отпътуват за островите туристите. Чака се дълго време на опашка на пристанищата поради стриктна проверка на здравните сертификати.

На остров Тинос, известен като Островът на Богородица, се спазва традицията и много хора на колене стигат от пристанището до църквата. Гърци от цял свят пристигат да се помолят на Тинос.

На всеки гръцки остров има църква „Света Богородица“, построена на място, което се вижда от всички страни.

Полицейски контрол е поставен в отсечките, водещи към църкви и манастири. Храмовете са украсени за утрешния празник. Стриктно се спазва протокола - маски и дистанция.

Забранени са литийните шествия с икона извън храма, за да не се събират много хора.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.