Снимка: Dariknews.com

Трима криминално проявени жители на ломския кв. „Стадиона“ са задържани за 24 часа в полицейския арест на РУ Лом за причиняване на тежка телесна повреда след масов бой в ломския кв. „Младеново“, съобщиха от полицията в Монтана.

Инцидентът е станал през нощта на понеделник срещу вторник. Пристигналите след получения сигнал за масовия бой полицаи установили на място трима местни жители – баща и син, на 68 г. и 47 г., и жител на 42 г. от съседен адрес, пояснява БНР.

По техни данни, минути по-рано същата нощ в дома на бащата и сина нахлули около 10-12 човека от ломския кв. „Стадиона“, които им нанесли побой с брадви и различни твърди предмети, след което си тръгнали. Вследствие на побоя е нанесена тежка телесна повреда на 47-годишния мъж – разкъсан далак, който въпреки хирургичната намеса по-късно вечерта починал.

68-годишният баща също е настанен в МБАЛ Лом със счупени ребра. Работа по образуваното досъдебно производство продължава в РУ Лом под наблюдението на прокуратурата.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.