Представителите на спортен клуб Вокил станаха първи отборно в държавното първенство по кикбокс, след като завоюваха осем златни, шест сребърни и четири бронзови медала, съобщи БТА.

След тях на второ място се наредиха домакините от Шуменска Крепост с актив от осем златни, пет сребърни и пет бронзови отличия.

Трети на почетната стълбичка се качи отборът на другият варненски клуб по кикбокс - Боил, с пет златни, шест сребърни и шест бронзови медали.

Жак Риков от СК Десант от Добрич получи приза за най-техничен състезател на държавното първенство в стил лоу кик, което се проведе в спортна зала "Арена Шумен". Риков спечели и четирите си срещи с нокаут.

За най-перспективен състезател бе определен Виктор Михалев от СК Вокил, който грабна златото при юношите младша възраст до 45 кг.

Силно впечатление направи финалът при мъжете в категория до 86 кг между европейския вицешампион от 2022-ра. Али Юзеир и световния шампион при юноши старша възраст Мариян Петков, който влезе при мъжете и се бори за място в отбора в стил лоу кик.

В състезанието участваха 340 кикбоксьори от 48 отбора. В първия ден на квалификациите се изиграха 41 срещи. В събота на два ринга едновременно се проведоха общо 122 квалификационни и полуфинални срещи, а всички 80 финала бяха равномерно разпределени и изиграни в неделния ден.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.