Варненски колекционери събират лулите си в обща изложба на 11 октомври т.г. Денят не е избран случайно. Точно преди година по същото време те за пръв път си дават среща, като и до днес всеки петък ентусиастите правят свои сбирки на различни места. Те вече имат и официално регистриран клуб, а членската маса наближава 20 души. Домакин на изложбата ще бъде бръснарското ателие на Тони Боксеров (жк „Св. Иван Рилски“ бл.25), което ще бъде преобразено специално за целта. Всеки желаещ ще може да разгледа лулите, както и да научи любопитна информация, свързана с хобито на варненци. Изложбата на Varna Independent Pipe Club ще бъде отворена единствено от 18 до 20:30 ч. в петък. Очаква се да бъдат изложени над 200 лули, както и аксесоари за тях. Част от лулите ще бъдат машинни, а други ръчно изработени. Ще присъстват екземпляри от Дания, Полша, Украйна, България, Турция, Германия, Италия и др.
Любопитно е, че специално за събитието във Варна ще пристигне един от най-известните български майстори на лули. Повече от 20 години Георги Бояджиев притежава семейна агенция за преводи в София, където живее и работи, но през последните около 10 години производството на ръчно направени лули се превърна в негова основна професия. Негови лули са притежание на колекционери от целия свят и се предлагат от добре известни магазини в Дания, Китай, Италия, САЩ и др., информира родната преса. „Лулите с моя щемпел са изработени изцяло на ръка, не използвам фабрични детайли заради качеството на продукта. Подбирам и съхранявам с години бриар от доказани източници, предимно от Италия, с които през годините създадохме приятелски, близки отношения. Бриарът се добива ръчно, а процесът е доста трудоемък и специфичен. Мундщуците на моите лули са ръчно изработени от ебонит, специално изготвени за всяка конкретна лула. Първият приоритет в работата ми е перфектната функция, след това балансът и цялостният дизайн“, споделя Бояджиев.
Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.