Кампанията “Искам да съм полезен...Рециклирай ме!” обединява 7 български града зад идеята да събираме разделно опаковките. Нови градски елементи срещу събрани за рециклиране пластмасови опаковки - акцията с мото „Искам да съм полезен. Рециклирай ме!“ стартира и ще продължи в следващите 4 месеца.
Инициатива е от проекта Партньорство за красива и чиста България, част от програмата _Място България на сдружение "БГ Бъди активен" и тече през месеците април, май и юни, юли.
Жителите на 7 български града могат да пускат ежедневно празни, измити и подсушени пластмасови опаковки в жълтите контейнери в градовете за разделно събиране на отпадъци.
Кампанията ще тече в Пловдив, Варна, Шумен, Силистра, Смолян, Добрич и Плевен, като предстои да бъде обявено официално как партньорските организации в тези градове ще организират събирането на опаковките и какво ще подарят на града си в края на инициативата, съобщава Радио Варна.

