Районен съд – Варна, одобри постигнато между страните споразумение с признание на вината, с което на 43-годишен мъж бе наложено наказание за престъпление по транспорта. През нощта на 19 юли т.г. при проверка в кв. „Аспарухово“ подсъдимият е засечен да управлява лек автомобил „Фолксваген“ в нетрезво състояние. Взетата му за изследване кръвна проба отчита концентрация на алкохол в кръвта от 1.78 промила. За извършеното престъпление подсъдимият водач приема да изтърпи наказание от 4 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение се отлага с изпитателен срок от 3 години. Той приема още да бъде лишен от право да управлява МПС за срок от една година. С протоколно определение съдът присъедини в полза на държавата равностойността на моторното превозно средство, послужило за извършване на престъплението, като осъди подсъдимия да заплати сумата от 5800 лева в полза на държавата.
Съдебният акт е окончателен, съобщиха от институцията.
05 август 2025, 08:59 Екип на Паралел 43

