Липса на достатъчно стаи или опит за настаняване в такива с по-различен от заявения брой хора, ниски температури или изцяло отсъствие на отопление са сред най-често срещаните проблеми, с които се сблъскват студентите, които са излезли да отбележат празника си 8 декември. Това съобщи основателят на онлайн платформата “Ние, потребителите” Габриела Руменова пред радио “Фокус” и уточни, че те най-често се проявяват към момента на настаняването или в процеса на ползване на услугата.

“Това са все поводи засегнатите от подобни проблеми студенти да поискат разговор с представител на мястото за настаняване и да уточнят какви са възможностите. Ако търговецът не може да предложи това, което е обещал, да се потърси форма на компенсация.”

Макар студентите да са склонни да пренебрегнат “дребен” проблем, за да не си развалят настроението от празника, според Руменова правилното поведение е да реагират. “Сега е времето тези млади хора да започнат да свикват, че имат права и трябва да се борят за тях, защото през следващите години ще се срещат с все повече препятствия от най-различно естество. Затова е добре да знаят, че ако има нещо, което се случва не по начина, по който е редно да стане, е добре да се реагира.”, коментира експертът.

Във връзка с рисковете от попадане на фалшив алкохол и интоксикация, тя препоръча консумацията да става само в категоризирани заведения за хранене и развлечения и да избягват съмнителните, както и да не се прекалява с алкохолните напитки. “Много лесно през телефона си, преди да направят резервация и да посетят дадено заведение, могат да проверят дали то фигурира в регистъра на Министерство на туризма, за да са сигурни, че този обект работи на светло. Тогава е много по-малък шансът да се предлага фалшив алкохол, а пък при констатиране на такова нарушение, ще могат по-лесно да си потърсят правата.”, обясни още Руменова.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.