Скок в цената на хляба в зимните месеци прогнозират производителите. Причината е поскъпването на индустриалния ток и природния газ.
Цената на хранителните стоки в последните месеци тръгна осезаемо нагоре. Според производители тази тенденция ще продължи и този път засяга най-ценното за българина – хляба.
„Не мога да кажа със сигурност какво ще се случи, но по всяка вероятност всички ще ядем по-скъп хляб през зимата”, коментира пред Нова телевизия един от големите хлебопроизводители в Монтана - Валери Кръстев.
Това засяга и служителите, които започват да напускат, тъй като настояват за вдигане на заплатите. „Бяха 127, сега са 100. Няма как да ги запазим без да пипнем цената”, каза той.

