На 21 май православната църква почита Св. Св. Константин и Елена, а в град Бяла по традиция се прави водосвет и се освещава курбан. Заради противоепидемичните мерки обаче празникът бе отменен, но традицията бе спазена.
Рано сутринта в храма „Свето Успение Богородично“ отец Венцислав отслужи водосвет и освети курбан, който ще бъде раздаден на потребителите на социалния патронаж и услугата „Топъл обяд“.
За втора поредна година средствата, необходими за приготвяне на курбана, бяха дарени от Общински съвет - Бяла.
По-късно днес в сградата на музея ще бъдат връчени първите стипендии и награди по общинските програми „Децата на Бяла“ и „Успешни студенти“.

