Броят на жертвите на катастрофи в България е намалял с над 25 процента тази година в сравнение с миналата. Пътните инциденти също са намалели - с почти 15 на сто, обяви Росен Рапчев от Агенция за пътна безопасност.
Загиналите са 451, което е намаление с 26,19 процента. Ранените са с 15,47% по-малко. Най-вероятната причина за настъпване на ПТП е превишена и несъобразена скорост, каза той.
Според Рапчев намалението на пътните инциденти се дължи и на по-слабия трафик по пътищата заради пандемията, съобщи БНР.

