С близо 4 милиона лева ще бъдат санирани и модернизирани двете 17-етажни студентски общежития на Техническия университет във Варна, съобщиха днес от висшето учебно заведение.
Средствата са осигурени от министерството на образованието и науката. Ремонтите ще продължат повече от една година. През този период ще бъдат оправени покривите на сградите, ще се подмени дограмата, ще се монтира осветление с вградени сензори за движение, ще бъде изградена и пожароизвестителна инсталация.
В проекта е предвидено да бъде оправено и пространството около двата блока. Освен това ще бъде монтирана стълбищна платформа за инвалидни и бебешки колички, съобщава БТА.

