Общинският съвет във Варна се събра днес за 14-ти път от началото на мандата, съобщи БНР. Редовното заседание започна в 10,00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В проекта за дневен ред са включени 9 точки.

Една от тях е предложение на кмета за отпускане на средства за изготвяне на комплексни доклади за оценка на съответствието за проекти, за които Варна ще използва финансиране по Националната инвестиционна програма на Министерство на финансите за общински проекти през 2024 година. Според документа, предоставен на вниманието на съветниците, е необходимо да се осигурят 111 090 лв. с ДДС от местната хазна за доклади за 27 проекта, съобщават от общинския пресцентър.

Актуализацията на план-сметка „Чистота“ също фигурира в дневния ред. Рамката на бюджета за почистване се запазва в първоначално планирания размер от 47 млн. лева, но ще бъде направена компенсирана промяна, за да може да се купят съдове за биоразградими (зелени) отпадъци на стойност близо 57 хил. лева. Предвижда се закупуване на 20 съда и съответно разполагането им в райони, вилни зони и населени места, в които липсва изградена система за тяхното разделно събиране.

Във фокуса на заседанието ще бъде и сградата на ул. „Хан Аспарух“ № 1, която досега се ползваше за изпълнение на функциите на Териториалната дирекция на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ) във Варна. Правото на управление ще бъде отнето от държавния орган, за да може имотът да се превърне в детска градина. Сградата се намира в централния район „Одесос“, който изпитва остър недостиг на места в детските заведения. За провеждане на процедурите за придобиване безвъзмездно право на управление върху имота – публична държавна собственост, е необходимо решение на местния парламент.

Съветниците трябва да решат също дали да се предостави на ОП „Управление на проекти и озеленяване“ недвижим имот в местност Салтанат с цел използването му за битови помещения за служителите на общинското предприятие, работещи на територията на Приморския парк.

Сред темите на заседание № 14 е отпускането на финансови средства за инвитро процедури на двойки с репродуктивни проблеми. В дневния ред фигурира и предложение за предоставяне на помощи за задоволяване на жизнени и комунално-битови потребности.

 

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.