Снимка: Dir.bg
Имаме разпространяване на вируса, има неимунизирано население. Затова новите ограничения, които влизат в действие от на следващия ден в София, са нужни. Слава Богу, вирусът е мощно инфектиран и не протича тежко, само че от епидемиологична позиция ограничения трябват. Това сподели за БНР проф. Радка Аргирова, вирусолог. И предвижда след седмица да стартира спад на хората, които са настанени с Covid-19 в болница.

" Със започване на образователната година ще има ново повишаване. Вероятно ще се наложат ограничения за учебните заведения “, сподели проф. Радка Аргирова.

Тя уточни, че доста е понижена патогенността на вируса, само че никой не може да даде гаранция, че няма да се появи разновидност, която да аргументи по-тежко протичане на заболяването.

" Голяма уязвимост е неналичието на правене на диагностиката посредством PCR не ни разрешава да следим хода и динамичността на вирусните разновидности “, разяснява проф. Радка Аргирова.

Вирусологът напомни, че пробата, който дефинира дали сега човек излъчва болест, е антигенният, а PCR остава по-дълго позитивен, тъй като в организма остават дребни части от вируса.
Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.