Президентът Румен Радев подписа указ, с който свиква на 15 април 2021 г., от 9.00 часа, новоизбраното 45-о Народно събрание на първо заседание, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Новият парламент ще проведе първото си заседание в старата сграда.
Очаква се утре, 14 април, указът да бъде обнародван в извънреден брой на Държавен вестник.
На 11-ти април ЦИК обяви списъка с имената на новите депутати в 45-ото Народно събрание. Коалицията ГЕРБ - СДС е със 75 мандата, "Има такъв народ" с 51, а БСП с 43-ма депутати, ДПС с 30, "Демократична България" с 27, а "Изправи се! Мутри вън!" с 14.

