"Честит 1-ви март! Днес в Девня отново посрещнахме предвестничката на пролетта Баба Марта! Нека тя ни донесе здраве, радост и благополучие! С много усмивки и приповдигнато настроение ни посрещнаха децата от ДГ “Незабравка“ и филиалите „Детелина“ и „Здравец“. Със заместничката ми Донка Йорданова закичихме с мартенички всички малчугани и техните учители. Домакините ни поздравиха с песнички и стихчета", съобщава в профила си в социалните мрежи кметът на Девня Свилен Шитов.
"Днес отбелязваме и друг празник – Денят на художествената самодейност. По този повод поздравявам всички самодейци и читалищни състави от община Девня! Бъдете здрави, все така отдадени на популяризирането и съхраняването на българските традиции и култура", отбелязва още Шитов.

