Доброто лидерство е това, което прави организациите, страните, партньорствата по-силни. Това каза посланикът на САЩ в България Херо Мустафа в лекция за лидерството пред обучаеми и преподаватели във Военната академия "Г.С. Раковски", цитирана от "24 часа".

Дипломатът даде примери от сътрудничеството между България и САЩ в областта на отбраната. В началото на публичната си изява тя запита присъстващите как смятат - дали лидерите се раждат такива. Тя поиска хората от аудиторията, които споделят това мнение да вдигнат ръце, както и колко от присъстващите смятат, че в лидерство човек може да бъде обучен.

Според нея лидерството може и трябва да се преподава, и е нещо, което всеки може да научи - не само в клас, но и чрез личен пример, уточнява „news.bg".

Лидерите вдъхновяват, те затова се открояват, великите лидери могат да обединяват хората, да обединяват идеи, и са в състоянието да направят цялото по-значимо от сбора на неговите части, заяви посланикът на САЩ.

Тя бе категорична, че хората трябва да имат визия, да знаят какво искат като основа за доброто лидерство, каза посланик Мустафа.

Тя изтъкна, че понякога се налага да се излиза извън зоната на комфорт, защото там се научава най-много.

"Трябва да продължите да инвестирате в себе си, да бъдете най-доброто, на което сте способни, през цялата си кариера. Само защото сте стигнали до "генерал", не означава, че сте приключили с ученето как да бъдете лидер. Провалите също са част от процеса, посочи пред аудиторията посланик Мустафа.

Американският дипломат изтъкна, че България е показала и осъществила лидерство в региона и по света като отдавнашен член на НАТО и на ЕС. Работихме и ще продължим да работим рамо до рамо, за да повишаваме общата ни сигурност, посочи Херо Мустафа.

Тя каза, че лидерите "вдигат ръка". "Чували сте ме да казвам, че САЩ и България сме по-силни заедно. Никъде това не е по-важно, отколкото в НАТО. България е една от страните, които имат най-голямо желание да участват в операции на НАТО. Повече от 21 000 български воини са участвали в различни мисии на НАТО", каза Мустафа.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.