Пиян шофьор е причинил верижната катастрофа тази сутрин между две коли, микробус и цистерна в Кресненското дефиле, предаде БНТ.

Бременна жена е сред пострадалите. Тя е на 28 години от Петрич и е пътувала за консултация в София. Шофирала е автомобил "Мазда". След сблъсъка е транспортирана до МБАЛ Благоевград за преглед и наблюдение.

Към 7.30 ч. микробус "Фиат" с пътници, връщащи се към Сандански след изпращане на абитуриент, тръгва да изпреварва цистерна.

Удря първо миниван, къса му страничното огледало, след това се блъска челно в идващата насреща кола, шофирана от бременната жена. След това се завърта и удря странично в цистерната.

Водачът на "Фиат"-а е с над 2 промила алкохол, уточнява "Труд".

От 9 ч. трафикът, който се осъществяваше над час в едната лента, беше спрян напълно за изясняване причините за автопроизшествието.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.