В Пункт за базиране Варна днес беше открита Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили, посветена на 142-рата годишнина от създаването на българския военен флот.
Състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало ще се проведат от 2 до 5 август 2021 г. в акваторията на Варненския залив и в Пункт за базиране Варна.
В различните дисциплини ще участват:
4 отбора мъже и 1 сборен отбор жени от военните формирования на Флотилия бойни и спомагателни кораби;
2 отбора мъже и 2 отбора жени от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, съставени от курсанти и студенти;
1 отбор мъже и 1 отбор жени от спортен клуб „Атом” от АЕЦ „Козлодуй”.
На тържественото откриване приветствие към състезателите отправи началникът на Щаба на Военноморските сили капитан I ранг Камен Кукуров, който пожела успех на всички участници и вятър в платната.

