Национални младежки срещи ще се борят с ниските нива на дигиталн умения и медийна грамотност сред българските младежи,‭ ‬позиционирани на дъното на класацията в ЕС.‭ ‬Те ще дадат възможност за изграждане на общности,‭ ‬споделяне на идеи и‭ ‬развитие на компетенции в областта на цифровите технологии и критичното мислене.‭ ‬Разпознаване на фалшивите‭ ‬новини и фемомена‭ „‬пост-истина‭“‬.‭ ‬Повишаване на‭ ‬медийната грамотност и‭ ‬адаптивността към различна екипна среда.

Ще бъдат реализирани четири национални младежки срещи-‭ ‬във Варна,‭ ‬Пловдив,‭ ‬София и Самоков с участието на общо‭ ‬320‭ ‬младежи от самите градове и околните села.

Младежките срещи са част от‭ ‬проект‭ ‬2024-1-BG01-KA154-YOU-000234298‭„‬Медийна грамотност в дигиталния свят‭“‬,‭ ‬който се реализира от Сдружение‭ „‬Моят град‭“ ‬с финансовата подкрепа на програма‭ „‬Еразъм+.
Организаторите са разработили иновативната обучителна програма съвместно смедийни експерти от‭ ‬БНТ и очакват в срещите да се включат популярни личности.‭

Проектът е инвестиция в бъдещето на младите хора в България,‭ ‬предоставяйки им
знания умения и инструменти за пълноценно участие в дигиталното общество.

‭ ‬Всеки учстник в младежките срещи по Еразъм ще получи сертификат‭ ‬Youthpassза придобитите умениия и компетенции.

‭ ‬Първата от четирите национални младежкки срещи ще се проведе във Варна през месец октовмри и ще обхване над‭ ‬100‭ ‬младежи от региона.‭

Каним всички желаещи да участват в предстоящите младежки срещи‭ ‬да се свържат с организаторите на имейл:‭ ‬sncmoiatgrad‭@‬gmail.comза да получат подробна информаци,‭ ‬пограма и формуляр за участие.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.