Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов посети днес, 11 декември, Щаба на Военноморските сили в гр. Варна. Той бе посрещнат от заместник-командира на ВМС флотилен адмирал Георги Пенев и офицери от командването на флота. Визитата е част от програмата на началника на отбраната от посещения и срещи в основните формирования от Българската армия.

Адмирал Ефтимов се запозна със състоянието и перспективите за развитие на Военноморския координационен елемент, който от 1 юли т.г. работи на територията на Пункта за базиране Варна. Обсъдена беше неговата подготовка за предстоящата през май следващата година сертификация.

„Искам да видя какви са плановете на ВМС и какво е темпото на работа, какво още може да се направи и с какво ръководството на Щаба на отбраната може да помогне, за да изпълним достойно този ангажимент“, обясни адмирал Ефтимов.

Той подчерта, че въпросът за състоянието на сигурността в района на Черно море и ангажиментът на съюзниците става все по-актуален в рамките на НАТО. „Нашата национална позиция е да допринесем колкото може повече за ситуационната осведоменост в Черно море и като държава, разположена на границата на Алианса, да осигурим анализа на достатъчно индикатори за обстановката тук.

Така ще спомогнем за вземането на своевременно политико-военно решение. Имаме нашата ясна амбиция и ангажимент“, заяви началникът на отбраната.

Адмирал Ефтимов изрази своята благодарност към офицерите от ВМС, участвали в преговорите и в изготвянето на окончателния проект на договора за придобиване на два многофункционални модулни патрулни кораби с немската компания „Люрсен“.

Той подчерта, че преговорният процес е дълъг и многостранен, тъй като се вземат предвид множество технически, юридически и финансови аспекти. „Ето защо, когато изготвяме ежегодната заповед за възнагражденията, които отразяват политиката на правителството по доходите в Българската армия, ще предложа на министъра на отбраната следния принцип – над предвиденото за всички десетпроцентно увеличение на възнагражденията за 2021 г. да бъдат подобаващо стимулирани хората с по-висока степен на квалификация и отговорност при вземането на решения“, категоричен бе адмирал Ефтимов.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.