Трупът на акула мако беше открит в нощта срещу сряда на плаж в Израел, северно от Тел Авив, съобщи вестник Yedioth Ahronoth, цитиран от агенция ТАСС и parallel43.bg.

Все още няма информация какво е причинило смъртта на хищника. Тялото на акулата е транспортирано до изследователския център на администрацията на природните паркове.

Изданието отбелязва, че мако е смятана за една от най-бързите акули в света и може да представлява заплаха за хората. В Международната база данни за атаки на акули, която включва всички инциденти в света, се посочва, че между 2001 и 2023 г. са регистрирани 17 атаки срещу хора, 9 от които не са били провокирани.

На 20 юни вестник Times of Israel съобщи, че израелски специалисти са забелязали тигрова акула близо до град Ейлат, разположен на брега на Червено море в южната част на страната. Асаф Звулони, еколог от Управлението за природа и паркове, отбеляза, че акулите от този вид са обичайни обитатели на този регион, но рядко се виждат със собствените си очи и са опасни за туристите.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.