Бурята над столицата в късния следобед взе жертва - младеж загина на място, ударен от мълния в района на бул. Цариградско шосе.
Това потвърдиха за БНР от Националния оперативен щаб при Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".
Подаден е сигнал в 17:12 ч. днес за момче, ударено от гръм в района на Интер Експо Център, съобщи говорителят на "Спешна помощ" Катя Сунгарска.
Заедно с починалият 25-годишен мъж е имало и друг, 26-годишен, който е настанен е в болница "Света Анна".
Той е в съзнание и адекватен. Няма видими белези от изгаряния, но има охлузвания, съобщиха от лечебното заведение.
Въпреки бурята, градският транспорт се е движил по график, съобщиха от Центъра на градска мобилност.
Няма подадени сигнали в Столичната община за наводнения вследствие на дъжда.

