"По мярката 60 на 40 вече почти 747 млн. лв. са изплатени в подкрепа на запазване на 250 000 работни места. Занаятчиите са една от категориите, за които специално се погрижихме, защото е изключително важно да запазим тези хора и техните професии", заяви в Добрич социалният министър Деница Сачева.

Тя посети Архитектурно етнографския музей на открито „Старият Добрич”, където се срещна с местните занаятчии. Всеки от тях е получил по 5000 лева помощ за справяне с пандемията, съобщава БНТ.

Министър Сачева призна, че е имало забавяне в изплащането на обезщетенията за затворените бизнеси, но вече са преведени 8,6 млн. лв. за ноември и декември на близо 36 000 работници и служители, а до края на седмицата всички одобрени кандидати ще получат парите си.

Веднага след това Агенцията по заетостта започва обработване на документите за януари.

Забавянето се получило от големия брой сгрешени документи и изчакването на нотификацията от Европейската комисия.

В сряда на заседанието на Министерски съвет ще бъде приет Национален план за насърчаване на заетостта.

„За първи път от 10 години насам имаме увеличение на средствата за него с почти 14%”, съобщи още Сачева. С предвидените 83 млн. лв. ще бъдат наети на работа 15 000 души, а други 12 000 ще преминат през специални програми и курсове за обучение.

Снимка: БНТ 

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.