Ако запазим темпът на ваксинация от последната седмица, до месец ще имаме пълен контрол над вируса. Това каза здравният министър Костадин Ангелов във Варна, където днес той даде старт на работата на последно поколение компютърен томограф в УМБА "Света Марина".
Той коментира, че отварянето на зелените коридори зависи от новите доставки на ваксини, които се очакват идните дни. Ангелов отново припомни, че от "Астра зенека" не са изпълнили договорката за броя на ваксините, и от обещаните 4,5 млн дози могата да бъдат доставени много по-малко.
Здравният министър даде уверение, че вторите дози за всички минали първия етап на имунизацията се съхраняват в хладилници на РЗИ.

