Кметът на община Девня Свилен Шитов направи проверка в новото отделение за коронавирусни заразени пациенти в местната болница и сподели в социалните мрежи:
"Броени часове преди в болницата в Девня да започнат да пристигат първите пациенти с коронавирус, се срещнах с екипа от медици, за да направим последни уточнения за работата на отделението. Стаите са напълно готови, осигурено е всичко необходимо по стандарт и са оборудвани с инсталация за подаване на кислород.
Предвидили сме етажът, на който ще се лекуват болните, да бъде с отделен вход. Общината ще поеме разходите за храненето на пациентите и за защитното облекло на персонала. След едномесечна усилена подготовка, в понеделник новото Ковид отделение ще заработи на пълни обороти.
В двора на болницата е разположен фургон за триаж, в който ще бъдат извършвани прегледи. Имаме готовност за настаняването на 18 пациенти. Отделението е обезпечено с достатъчно лекари, медицински сестри и санитари.
Средствата за ремонта, оборудването, заплати, лекарства и PCR тестове за следващите три месеца, както и за закупуването на мобилен рентгенов апарат, се осигуряват изцяло от социален фонд към групата „Солвей”. Сумата е около 180 000 лева. Т
Тук е мястото да изразя своята изключителна благодарност към генералния мениджър на групата „Солвей” за България и изпълнителен директор на „Солвей Соди” Спирос Номикос. Той успя да убеди борда на компанията в Брюксел, че тук има необходимост да се помогне за Ковид отделението. Това е изключителна подкрепа за нас, а и за Варна, тъй като за лечение в болницата ще бъдат насочвани пациенти от цялата област."

