От общата сума
45 млн. лв. е субсидия за болниците
105 млн. лв. са за ваксини
19.44 млн. лв. за "Ремдесивир"
14.3 млн. лв. за системата 112
Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов информирал кабинета, че след анализ на текущото състояние на действащата в момента IT инфраструктура, обслужваща центровете за спешна медицинска помощ, е установена необходимост от подмяната й със система от ново поколение. Тя ще гарантира висока надежност, работоспособност, сигурност и добавяне на нови фукционалности, уверил Ангелов. "По този начин комуникацията в спешната помощ ще подобри изключително работата в системата, както и реагирането на нашите екипи навреме", обяснил той.
Допълнителните пари за "Ремдесивир" са, за да може да достигнат до всеки пациент, на когото е предписано лечение с него в болнична среда, обяснил премиерът Бойко Борисов.

