Поредната измама на възрастни хора във Варна. От Областната дирекция на МВР - Варна съобщиха, че на 25.02.2021 г., около обяд, в района на Автогара Варна 86-годишен мъж е бил е бил жестоко излъган.
Непознат мъж, го заблудил, че е служител от пенсионно осигуряване и го убедил, че ако му даде пари ще получава по-голяма пенсия. Потърпевшият повярвал и го е завел в дома си. Там му дал с лека ръка 6000 лв. Мнимият служител в пенсионното си тръгнал доволен.
По случая е образувано досъдебно производство.

