При втория си опит Висшият съдебен съвет избра европейски делегирани прокурори, съобщи „manager.bg". Станаха ясни имената на шестимата магистрати, които ще попълнят българската квота в екипа на Лаура Кьовеши.
Това са:
Анита Джамалова от Окръжна прокуратура-Перник,
Анна Алексова и Виктор Тарчев от Софийска градска прокуратура,
Елена Попова от Специализирания съд,
Ивайло Илиев - зам.-председател на Кюстендилската прокуратура,
Станислав Стойков от Софийска градска прокуратура.
В процедурата бяха допуснати общо 20 кандидати. В рамките на два дни те представиха своите мотиви пред прокурорската колегия.
неприятната ситуация се стигна след като през март Кьовеши върна 6 от общо 10-те кандидатури на страната ни за екипа, с който тя ще работи.

