Първите си офицерски пагони получиха днес курсантите от випуск 2023 на Висшето военноморско училище (ВВМУ) във Варна, съобщи БТА. Церемонията е част от честването на 144-ата годишнина от създаването на Военноморските сили (ВМС) на Република България. Производството на курсантите беше, по традиция, на Морската гара във Варна. На тържеството присъстваха министърът на отбраната Тодор Тагарев и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов.

През тази година редовна форма на обучение във ВВМУ завършват 20 курсанти. От специализация „Корабоводене за ВМС" са шестима, още толкова завършват „Военноморски комуникационни и радиотехнически системи", а осем – „Корабни машини и механизми за ВМС.

Първенец на випуска е курсант-мичман Лилия Петева Костадинова с общ успех 5,80. Завършващите с отличен успех са общо шестима.

Снимки: Пламен Гутинов

ЗА АВТОРА

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.