Финландия за четвърти пореден път беше обявена за най-щастливата страна на света според класацията на Световния доклад за щастието през 2021 година, поръчан от ООН, съобщиха световните агенции.

България е класирана на 88-о място след Непал и преди Малдивите. Както и предишните години Финландия изпреварва в подреждането с разлика от неколкостотин точки останалите страни. В първата петица на най-щастливите държави попадат Исландия, Дания, Швейцария и Нидерландия.

Десетката се попълва от Швеция, Германия, Норвегия, Нова Зеландия и Австрия. В опашката на щастливите нации се оказват Руанда, Зимбабве и Афганистан.

Изследването е обхванало 149 страни по света, разказва БНР.

Световният доклад за щастието се публикува от 2012 година. При неговото съставяне се отчитат такива показатели като БВП на глава от населението, степента на социалната подкрепа, продължителността на живота, спазването на гражданските свободи, гарантираната заетост, степента на корупция и резултатите от допитванията до общественото мнение.

Сред факторите за щастие за финландците са посочени близостта до природата, безопасната среда за живот и достъпността на услугите.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.