Етиопката Дирибе Велтеджи направи невероятно постижение в леката атлетика на закрито. 20-годишната състезателка спря да бяга обиколка преди финала на 3000 метра, но после продължи и пак постигна най-доброто време за годината, пише сайтът hln.be.

Куриозната ситуация се разигра по време на състезанието във Вал дьо Рой, Франция. Велтеджи бе с голяма преднина пред останалите атлетки по пътя си към победата на 3000 метра и лежерно намали темпото.

20-годишната Велтеджи, световна шампионка за девойки на 800 м, обаче бе допуснала грешка и спря да бяга една обиколка по-рано. Тя дори седна на пистата напълно изтощена, мислейки, че победата и най-доброто й време за годината са постигнати. Други спортисти и една от организаторките бързо казаха на етиопката, че има да тича още 400 метра и й помогнаха да се изправи възможно най-бързо. Въпреки спирането Велтеджи успя да пресече финалната линия отново първа и записа най-доброто време от - 8,33.44 мин.

Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020

Този сайт е създаден в изпълнение на Административен договор № BG06RDNP001-19.126-0003-C01/18.02.2020 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, по проект „Закупуване на оборудване и техника за създаване на информационен портал“. Бенефициент по проекта е „Цинт медиа“ ЕООД.

Цялата отговорност за съдържанието на сайта се носи от „Цинт медиа“ ЕООД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че сайтът отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.